Хард диск HDD external 2.5 1TB USB • MILD
, ,

Хард диск HDD external 2.5 1TB USB

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93550

* 1TB Висок капацитет во елегантен дизајн
* Брзи стапки на трансфер
* Компатибилност со USB 3.0 и USB 2.0
* Поврзување Plug-and-play
* Висок капацитет во мало куќиште
* Подобрете ги перформансите на компјутерот
* Квалитет на WD внатре и надвор
* Форматиран NTFS

3.499,00 ден

На Залиха!

Спореди

* 1TB Висок капацитет во елегантен дизајн
* Брзи стапки на трансфер
* Компатибилност со USB 3.0 и USB 2.0
* Поврзување Plug-and-play
* Висок капацитет во мало куќиште
* Подобрете ги перформансите на компјутерот
* Квалитет на WD внатре и надвор
* Форматиран NTFS

Опис на производот: WD Elements Portable WDBUZG0010BBK – хард диск – 1 TB – USB 3.0
Тип: хард диск – надворешен (пренослив)
Капацитет: 1 ТБ
Интерфејс: USB 3.0 тип-А
Стапка на пренос на податоци: 5,0 Gbps (USB 3,0)
Карактеристики: NTFS форматиран
Извор на енергија: USB автобус
Димензии (ШxДxВ): 82 mm x 111 mm x 15 mm
Тежина: 130 g

РАБОТНИ СПЕЦИФИКАЦИИ
Работна температура: 5°C до 35°C
Не-оп. температура: -20°C до 65°C

КОМПАТИБИЛНОСТ НА СИСТЕМ
Форматиран NTFS за Windows® 10,
Windows 8.1, Windows 7
Потребно е преформатирање за други оперативни СИСТЕМИ.