Тостер GORENJE SM703GCB • MILD
, , , ,

Тостер GORENJE SM703GCB

Достапност:

Продадено


Шифра: 1015416

Тостер · SM703GCG
Моќност на грејачот: 700 W, Површина за печење (ШxВ): 20X10, Едноставно печење

2.699,00 ден

Продадено

Спореди

LIFE COLLECTION
Истражете ја колекцијата
Сакаме да бидеме извор на практични идеи кои ги прават секојдневните задолженија малку полесни, животот помалку сложен и попријатен. Создадовме решенија кои придонесоа за поедноставен живот. И ја создадовме Life Collection. Ви нудиме ефективни, лесни за употреба и внимателно дизајнирани мали кујнски помошници. Истражете и изберете унифициран дизајн на смути блендер, скара, тостер, рачен блендер, миксер, дехидратор за храна…
Лесен за користење и чистење

Од тебе зависи. Вметнете ги плочите за сендвичи или плочите за грил или пак заменете ги ако сакате вкусни вафли. Плочите може да се заменат за миг. Сите плочи се изработени од цврста алуминиумска легура и обработени со обвивка против лепење. Откако плочите ќе се изладат, само поминете ги со памучна крпа.
Еднакво загревање

Со автоматската контрола на температурата, не мора да се грижите за подготовка на тост сендвичи или вафли на премногу ниска или превисока температура. Сè што треба да направите е да го изберете нивото на запекување – лесно, средно или добро – со избирање на времето за готвење.
Лесно чистење

Сите три типа на плочи се изработени од висококвалитетна алуминиумска легура и се обложени со слој против лепење. Ова спречува храната да се залепи на плочите, да изгори и овозможува готвење без маснотии. Исто така го олеснува чистењето. По употреба, кога плочите ќе се изладат, избришете ги со памучна крпа и тие се подготвени за наредна употреба.
Без хаос и плеткање наоколу

Нема повеќе заплеткување на кабелот благодарение на паметниот дизајн. Намотката на кабелот е вградена во основата, со што управувањето со кабелот е лесно.
Најдете го неговото место

Овој мал и компактен разновиден тостер ќе го најде своето место на секој кујнски пулт. Може да се чува наопаку и изгледа модерно и безвременско.
Безбедноста е поедноставена

Рачката доаѓа со безбедносната спојка за заклучување и е корисна за поместување на тостерот наоколу.