Тостер GORENJE GCG 2100S • MILD
, , , ,

Тостер GORENJE GCG 2100S

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1014417

Контактен грил · GCG2100S
Моќност на грејачот: 2100 W, Површина за печење (ШxВ): 31X24, Едноставно печење.

7.199,00 ден

На Залиха!

Спореди

Контактен грил · GCG2100S
Моќност на грејачот: 2100 W, Површина за печење (ШxВ): 31X24, Едноставно печење.

НЕЛЕПЛИВИ ПЛОЧИ
Загарантирано здраво готвење
Нелепливите плочи користат малку масло за готвење и се дизајнирани на начин што маснотијата лесно се „лизга“. На овој начин ќе уживате во омилената храна на поздрав начин: со помалку маснотии и помалку калории. Маснотиите се собираат во посебен сад кој можете лесно да го отворите и испразните, како и брзо да го измиете и сушите.

Печење, печење на скара и тостирање

Со вашиот нов кујнски асистент, ќе можете да печете, печете на скара или тостирате. Контактната скара може да се прилагоди според дебелината на храната што ја подготвувате во неа. Можете и целосно да ја отворите скарата и на тој начин да добиете дополнителна површина за печење.
Нема потреба да го кревате капакот додека подготвувате храна

Проверката на процесот на печење е напорна ако постојано ја отворате скарата и ја губите температурата во процесот. Паметната скара ќе го направи тоа за вас. Нема потреба да го отворате додека печете на скара, бидејќи паметната контролна табла ќе ви го покаже напредокот со светлата и звуците. Така, само гледајќи во скарата, ќе знаете како е храната и кога да ја извадите, совршено печена на скара.
Зголемете ја површината за печење на скара

Smart Grill ви овозможува да печете со затворен или целосно отворен капак, што го зголемува просторот за скара. Можете да подготвите повеќе храна или некој вид на храна за која треба пониска температура за добро да се испече.
Автоматски ја проверува дебелината на храната

Скарата интелигентно ја проценува дебелината на месото под аголот помеѓу месото и скарата. Според мерењето, го поставува совршеното време за печење на скара и обезбедува рамномерно готвење. Така, нема потреба да се грижите за тенки или дебели парчиња храна, сè ќе биде совршено подготвено. Нема потреба да се грижите дали ќе го изгорите месото.
Совршено подготвено секојпат

Има 7 однапред дефинирани програми, вклучително и одмрзнување, плус една мануелна опција за избор, така што вашата храна ќе биде совршено подготвена. Изборот на програма ви овозможува и прилагодување на топлината, па подготвувањето на сите ваши омилени јадења само со притискање на копче никогаш не било полесно. Можете исто така да бидете сигурни дека резултатите ќе бидат одлични. Секојпат.
Автоматско прилагодување на времето за готвење на дебелината на која било храна

Можете да ја печете храната на скара до совршенство само со притискање на копче. Оваа скара е доволно интелигентна за автоматско откривање на големината на порцијата на храната што ја ставате внатре, а потребни се само 5 секунди. Го прилагодува времето на печење според дебелината и ве известува со звучен сигнал кога храната е совршено подготвена.

Секогаш здрава и вкусна храна

На електричните скари на Gorenje можете да подготвите брзо и здраво месо, риба, зеленчук или топол сендвич. Краткото време за печење, интензивната и рамномерна топлина и директниот контакт на керамичката површина или горната и долната плоча овозможуваат сите сокови да се задржат во храната. Вашата храна ќе биде сочна и вкусна.