Телевизор SAMSUNG UE43CU7172UXXH • MILD
, ,

Телевизор SAMSUNG UE43CU7172UXXH

Достапност:

Продадено


Шифра: 1016892

23.999,00 ден

Продадено

Спореди

Карактеристики:
• Дијагонала на екранот: 109,2см. (43″)
• Тип со висока дефиниција (HD): 4K Ultra HD
• Резолуција на екранот: 3840 x 2160 пиксели
• Технологија на екран: LED
• Форма на екран: Рамен
• Природна стапка на освежување: 50 Hz

ТВ приемник
• Тип на приемник: аналоген и дигитален
• Систем за формат на дигитален сигнал: DVB-S2, DVB-T2, ISDB-C
• Smart TV
• Интернет ТВ
• Оперативен систем: Tizen
• Мапирање на звук
• Видео апликации: Amazon Prime Video, Apple TV, DAZN, Disney+, Netflix, RTL XL, Rakuten TV, Samsung TV Plus, YouTube

Аудио:
• Број на звучници: 2
• RMS моќност: 20 W
• Излезни аудио канали: 2.0 канали
• Q Symphony
• Приспособлив звук+
• Подобрен аудио повратен канал (eARC)

Мрежа:
• Wi-Fi
• Етернет LAN
• Bluetooth
• Стандарди за Wi-Fi: Wi-Fi 5 (802.11ac)
• верзија на Bluetooth: 5.2

Дизајн:
• VESA стандард за монтажа: 200 x 200 mm
• Дизајн без рамка
• Тип на држач: со ногарки

Перформанси:
• Поддржан висок динамички опсег (HDR)
• Технологија со висок динамички опсег (HDR): Висок динамички опсег 10 (HDR10), висок динамички опсег 10+ (HDR10 плус), хибридна лог-гама (HLG)
• Функција за телетекст
• Функција за титлови
• Карактеристики на играта: HGiG
• Технологии специфични за брендот: Ultimate UHD Dimming
• Поддршка за апликацијата SmartThings
• Поддршка за MBR
• Далечинско управување со паметен телефон

Порти и интерфејси:
• Број на HDMI порти: 3
• Број на порти за етернет LAN (RJ-45): 1
• Број на USB 2.0 порти: 1
• Заеднички интерфејс
• Заеднички интерфејс Плус (CI+). • Број на RF порти: 1
• Заеднички интерфејс Plus (CI+) верзија: 1.4
• Контрола на потрошувачка електроника (CEC): Anynet+

Функции на управување:
• Гласовна контрола
• Електронско пребарување на програми (EPG)
• OSD екран
• Број на јазици на менито на екранот: 28
• Автоматско исклучување
• Работи со помош на Amazon Alexa

Управување со потрошувачката:
• Класа на енергетска ефикасност (SDR): G
• Класа на енергетска ефикасност (HDR): G
• Потрошувачка на енергија (SDR) на 1.000 часа: 54 kWh
• Потрошувачка на енергија: 125 W
• Потрошувачка на енергија (HDR) на 1.000 часа: 113 kWh
• Потрошувачка на енергија (standby): 0,5 W
• Влезен напон со наизменична струја: 220 – 240 V
• AC влезна фреквенција: 50 – 60 Hz
• Режим за заштеда на енергија
• Скала на енергетска ефикасност: A до G

Тежина и димензии:
• Ширина (со држач): 963,9мм.
• Длабочина (со држач): 192,5мм.
• Висина (со држач): 627,8мм.
• Тежина (со држач): 8,3кг.