Слушалки KH-KR900E • MILD
, ,

Слушалки KH-KR900E

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1006195

Модел лента за глава
Тип на уво
Системот е затворен
Возачка единица 40 mm
Магнет неодимиум
Фреквентен одговор 7Hz ~ 28kHz
Максимална влезна способност 1000 mW(IEC)

10.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

KH-KR900
Слушалки на уво
KH-KR900 е водечки производ во најновата линија на слушалки на KENWOOD. Овој модел на уво е дизајниран да произведува неверојатен квалитет на звукот додека обезбедува удобност при долготрајна употреба, дозволувајќи им на корисниците да уживаат во моментот на смиреност и фокусирање во бурниот свет на бизнисот и патувањето. Познатата аудио експертиза и технологија на KENWOOD се вградени за производство на слушалки со квалитетен звук за софистицирани патници.
Висококвалитетен звук и удобно поставување слушалки со лента за на уво
Богат бас и јасност средно-висок крај со неодимиумски драјвери со дијафрагма од 40 mm
Меки влошки за уши за одлична звучна изолација и удобно вклопување
Се вади едностран рамен кабел од 1,2 m
Рамна преклопна структура за пренослива употреба
Далечински управувач со 1 копче и микрофон за разговори без раце
Quad Duct Engine репродуцира богат и цврст бас звук
Боја: Црна
Модел лента за глава
Тип на уво
Системот е затворен
Возачка единица 40 mm
Магнет неодимиум
Фреквентен одговор 7Hz ~ 28kHz
Максимална влезна способност 1000 mW(IEC)
Приклучете директно 3,5 мм, позлатени, компатибилни уреди со iPhone, iPod, iPad и Android
Должина на кабелот 1,2 m
Далечински управувач + микрофон Да, паметен далечински управувач со копче со 1 линија
Тежина (без кабел) 200 гр
Додатоци Кабел што се вади, торбичка за носење