Скара GORENJE TG 2000LCB • MILD
, , , ,

Скара GORENJE TG 2000LCB

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93216

Електрична скара · TG2000LCB
Моќност на грејачот: 1800 W, Површина за печење (ШxВ): 1536, Едноставно печење, Двострани плочи

4.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Електрична скара · TG2000LCB
Моќност на грејачот: 1800 W, Површина за печење (ШxВ): 1536, Едноставно печење, Двострани плочи.

РЕБРЕСТА ИЛИ РАМНА ПОВРШИНА НА ПЛОЧАТА
Двострана плоча која одговара на сите потреби за готвење
Плочата на скарата има ребреста површина за печење од едната страна и рамна површина од друга страна. Со вртење на плочата, може да добиете различни ефекти на печење. Може да уживате во извонредно печени стекови или зеленчук на скара со совршена трага од грил кога печете на ребрестата плоча. Можете да ја користите рамната плоча за да печете јајца или палачинки.
Секогаш на место

Со вртење на едно копче за миг ќе ја прилагодите висината на едната ногарка на скарата. На тој начин, можете да ја поставите скарата на нерамна површина и да ја израмните. Ова ви дава целосна контрола и одлични резултати во печењето.
За порции за целото семејство

Исклучително големата употреблива површина за печење (32 × 48 cm, 1536 cm2) ви овозможува да печете голема количина на различна храна истовремено. Совршена е за забава и уживање во подготовка на скара со семејството и пријателите.
Секогаш одлични резултати

Прецизниот регулатор на температура обезбедува одлични резултати без разлика дали печете подебели парчиња месо или потенки парчиња зеленчук. Кога ќе се достигне избраната температура, контролното светло се гаси. Плочата се загрева многу брзо, што ќе ви заштеди драгоцено време.
Рамномерно загревање на плочата за совршени резултати

Оваа скара има приклучна моќ од 1800 W. Грејачот е свиткан и скриен под грејната плоча и ефикасно ја покрива целата површина за печење. Дистрибуцијата на топлина е еднаква и дава одлични резултати.
Здраво и вкусно печење

Не грижете се за маснотиите што може да се залепат на скарата. На плочата има отвор преку кои вишокот на маснотии се цеди во плехот под плочата. Садот лесно се отстранува и чисти, истовремено обезбедувајќи здраво печење без вишок маснотии.
Здраво печење без маснотии

Посебна нелеплива облога на плочата гарантира дека храната нема да се лепи на плочата. Така, оваа скара овозможува здраво печење на храната без дополнителни маснотии. Храната со тоа ќе ги задржи сите хранливи материи, арома, вкус и боја.