Плотна индукциска GORENJE GI 6401 BSC • MILD
-19%
, ,

Плотна индукциска GORENJE GI 6401 BSC

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1016870

Индукциска плоча · GI6401BSC
Зголемување на моќноста, Тип на конструкција: Делумно вграден, Ширина: 595 mm, Висина: 54 mm

14.499,00 ден 17.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Индукциска плоча · GI6401BSC
Зголемување на моќноста, Тип на конструкција: Делумно вграден, Ширина: 595 mm, Висина: 54 mm
ГОЛЕМА ЗОНА 23 ЦМ
Совршено решение за големи јадења
Нова карактеристика на ринглите на Gorenje е BigZone од 23 cm, што е совршено решение за големи тенџериња. Поставена напред, оваа зона овозможува рамномерно готвење во тави од 23 см. Ова ги елиминира студените области на рабовите на садовите и го обезбедува истото вкусно јадење секој пат. Кажете им збогум на борбите за готвење со новата екстра голема зона на ринглите, позиционирани за максимална ефикасност.
Прецизна едноставна контрола на готвењето

Надградете го вашето искуство за готвење со новиот кориснички интерфејс на допир по зона на ринглите на Gorenje. Со оваа иновативна карактеристика, ќе имате прецизна контрола врз секоја зона за готвење, што ќе ви овозможи лесно да готвите повеќе јадења одеднаш. Контролите на допир се интуитивни и реагираат, што го олеснува прилагодувањето на нивото на топлина и поставките за секоја зона. И со елегантен, модерен дизајн, оваа плоча за готвење е совршен додаток за секоја кујна. Искусете ја врвната контрола на готвењето со новиот кориснички интерфејс на допир по зона на ринглите на Gorenje.
Преземете ја контролата врз вашето готвење

Со подобрената функција на тајмерот на ринглите на Gorenje, никогаш повеќе нема да морате да го погодувате времето за готвење. Тајмерот сега е одвоен од нивото на моќност, што го олеснува поставувањето, користењето и следењето. Посебните стрелки на екранот на тајмерот го прикажуваат времето за секоја зона, давајќи ви целосна контрола врз процесот на готвење. Едноставна и интуитивна употреба на функцијата Тајмер. Тоа ќе го направи вашето готвење без напор цело време.
Брзо готвење

Функцијата PowerBoost обезбедува дополнителна моќност, што го забрзува процесот на загревање и значително го намалува времето потребно за готвење. Понатаму, можете да изберете дополнително зголемување на моќноста на греењето на сите четири зони истовремено.
Сите зони за готвење се поставени за оптимална фреквенција и цел на употреба.

Готвењето е олеснето со нашиот нов дизајн на рингла. Предната зона за готвење од 23 cm е совршена за големи чинии и побезбедна со помалата зона од 14,5 cm одзади. Со оптималните позиции на зоните за готвење, повеќе нема да имате ладни места. Сите зони се позиционирани за оптимална употреба, давајќи ви самодоверба да ги готвите вашите омилени јадења. Уживајте во вкусните оброци секој пат со најдобри перформанси и практичност при готвење со нашиот нов дизајн на рингла.
Безбедноста на прво место

Функцијата ChildLock е направена специјално за семејства со мали деца. Оставањето на децата без надзор во кујната никогаш не било побезбедно бидејќи оваа опција ги спречува да ја вклучат ринглата. Во понапредните модели, оваа функција може да се активира во режимот за дотерување на корисникот, што автоматски ќе ја заклучува плочата за готвење секогаш кога ќе се исклучи. Во спротивно, можете да ја заклучите ринглата со притискање на симболот.
Обезбедување уште поголема безбедност

Обезбедувајќи уште поголема безбедност, индикаторите за преостаната енергија светнуваат за да откријат кои зони на плочата сè уште зрачат топлина. Сè додека индикаторот свети, соодветната грејна зона не треба да се допира. Сепак, сепак можете да го користите така што ќе го одмрзнете или ќе го одржувате топло.