Овлажнувач на воздух GORENJE H45W • MILD
,

Овлажнувач на воздух GORENJE H45W

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1003894

Gorenje H45W
Овлажнувач на воздух
Бела боја
Површина: 20 м2
Капацитет на резервоарот: 4.5 Литри
Приклучна моќ: 23 W
Ултрасонично делување
Ладна пареа
Модерен дизајн
Подобрена влажност во просторијата
Димензии (ШxВxД): 17 × 35 × 17 cm

2.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Gorenje H45W
Овлажнувач на воздух
Бела боја
Површина: 20 м2
Капацитет на резервоарот: 4.5 Литри
Приклучна моќ: 23 W
Ултрасонично делување
Ладна пареа
Модерен дизајн
Подобрена влажност во просторијата
Димензии (ШxВxД): 17 × 35 × 17 cm

УЛТРАЗВУЧНА ТЕХНОЛОГИЈА
Невидливa, а сепак моќнa
Мембраната во овлажнувачот на воздух вибрира со помош на ултразвук, ја движи водата и испушта ситни капки вода од површината. Вентилаторот потоа го вовлекува воздухот, го навлажнува со капки вода и нежно го турка нагоре во просторијата.

Природна сензација

Специјалната технологија ја претвора водата во пареа, создавајќи единствена атмосфера во вашиот дом. Ослободената пареа е студена, што носи природна сензација во вашиот дом, доживувајќи ја свежината на пролетното утро.

Можете да го наполните резервоарот за вода директно преку млазницата за полнење вода или без горниот капак. Третата опција е да го ставите резервоарот за вода под чешмата. Одржувањето на соодветно ниво на влажност помага да се намали статичкиот електрицитет и да се одржуваат хидрирани грлото и носните пасуси.
Персонализирана удобност за магла

Овој овлажнител создава фина, смирувачка магла, додека излезот за магла од 360 степени со променлива контрола на маглата ви овозможува да ја контролирате маглата до ваша персонализирана удобност.

Оптимална контрола

Можете да го прилагодите нивото на влажност едноставно со копче. Сина, зелена или зелена боја на копчето го означува нивото на влажност (сина за високо и вар зелена за ниско ниво). Црвеното светло ќе ве извести и кога резервоарот за вода е празен.

Лесен и лесен за складирање

Компактниот дизајн на овој овлажнител и малата тежина (1,18 kg) го олеснуваат преместувањето од една во друга просторија.

Бесшумна атмосфера

Ултразвучната технологија овозможува тивко работење со шепот (38 dB) што нема да ве вознемирува додека работите или спиете. Само создадете удобен амбиент богат со влага и уживајте во него.

Шифра: 1003894 Категорија: ,