Микробранова печка GORENJE MO 4250CLI- classico • MILD
,

Микробранова печка GORENJE MO 4250CLI- classico

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 91212

Микробранова печка со грил · MO4250CLI
Начин на управување: Механичко управување, Број на инфра греjачи: 1, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 455 mm, Висина: 289 mm

8.499,00 ден

На Залиха!

Спореди

Микробранова печка со грил · MO4250CLI
Начин на управување: Механичко управување, Број на инфра греjачи: 1, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 455 mm, Висина: 289 mm
360°STIRTECHNOLOGY
Напреден начин на дистрибуција на микробранови
360°StirTechnology е технологија на совршена дистрибуција на микробранови. Микробрановите се движат под керамичката плоча на дното на рерната, од каде што се рамномерно се распоредуваат нагоре во целата внатрешност. Низ дното на рерната поефикасно и од сите страни продираат во храната, што ја прави непотребна ротирачката чинија. Храната се готви побрзо и резултира со подобар вкус.

Керамичка внатрешност за готвење без ограничувања

Благодарение на иновативната дистрибуција во микробрановата печка, повеќе не ви е потребна стандардна ротирачка чинија. Посебна керамичка плоча го покрива целото дно, со што се добива повеќе простор за подготовка на вкусни јадења, без ограничување на обликот на садот.
Чистење со еден потег

Мазната внатрешност без испакнатини и жлебови овозможува лесно чистење. За чистење на микробрановата печка, доволно е еден потег на влажна крпа низ внатрешноста.
Сите придобивки од печењето со микробранови и грил

Со комбинирање на придобивките од микробрановите и грилот, искусете сосема нови димензии на подготовка на храна. Ќе ве воодушеви побрзото подготвување на помали парчиња месо, пица и други јадења кои треба да бидат добро испечени и истовремено крцкави.

Шифра: 91212 Категорија: ,