Микробранова печка GORENJE MO 20E2BH • MILD
,

Микробранова печка GORENJE MO 20E2BH

Достапност:

Продадено


Шифра: 1013636

Микробранова печка со скара · MO20E2BH
Тип на контрола: Механички, Тип на конструкција: Самостоен, Ширина на производот: 455 mm, Висина на производот: 261 mm

5.999,00 ден

Продадено

Спореди

Микробранова печка со скара · MO20E2BH
Тип на контрола: Механички, Тип на конструкција: Самостоен, Ширина на производот: 455 mm, Висина на производот: 261 mm

БРЗ И БЕЗБЕДЕН
Функција за одмрзнување
Микробрановата печка се одмрзнува со употреба на рафали на тивок оган. Помеѓу изливот на топлина, топлите делови од храната ја пренесуваат топлината на постудените делови, овозможувајќи подеднакво одмрзнување. Специјалното одмрзнување на брзината е претходно поставено рамномерно и брзо ги одмрзнува сите длабоко замрзнати ставки. Секогаш веднаш гответе ја одмрзнатата храна.
Ротирачка плоча за 360°

Без никакви ладни точки, храната се готви или повторно се загрева до совршенство. Постојаното вртење на грамофонот им овозможува на микробрановите ефикасно и рамномерно да ја загреваат храната што ја подготвувате. Плочата е исто така клучна за оптимално одмрзнување.
Пет нивоа на моќност

Поставувањето на нивото на моќност на 100%, 70%, 50%, 30% или 10% ви овозможува да го прилагодите готвењето на вашите специфични потреби. Високата моќност е одлична ако сакате да загреете нешто што е можно побрзо, ако вриете вода или готвите супи кои не се кремасти. Средните поставки ви овозможуваат да готвите на пареа или пржете храна, додека ниските поставки се погодни за готвење кремасти супи и можат да дејствуваат како дехидратор.
Автоматско чистење без детергенти

Внатрешноста на рерната може да се исчисти со полнење на стакло или глинена чаша отпорна на висока температура со вода од чешма, ставање во рерната и активирање на програмата AutoClean. Добиената пареа ќе ја омекне секоја нечистотија на ѕидовите на рерната. На крајот од програмата, едноставно исчистете ја рерната со влажна крпа.

Одличен додаток на микробранова печка

Оваа микробранова печка Gorenje располага со скара која е совршена за печење и крцкање на храната за засилување на вкусот, визуелната привлечност и текстурата. Можете да готвите сè, од тост и сендвичи со сирење на скара до стекови, хамбургери, пилешко и зеленчук. Уживајте во спакуваната кора со вкус на вашите омилени јадења на скара!

Микробрановите се здружуваат со скара

Комбинирајте ги предностите на микробрановите и скарата за да доживеете сосема нови димензии на готвењето. Ќе бидете импресионирани од побрзото варење на помали парчиња месо, пици и други јадења кои треба да се зготват и крцкаат до совршенство.

Шифра: 1013636 Категорија: ,