Микробранова печка со грил Gorenje · BM235SYB • MILD
, ,

Микробранова печка со грил Gorenje · BM235SYB

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1003977

Начин на управување: Електронско управување
Функција SmartDisplay
Начин на поставување: Вграден
Ширина: 595 mm, Висина: 390 mm

18.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Микробранова печка – скара Електронска контрола Функција Паметен дисплеј Старт претходно поставени Димензии (Ш×В×Д): 59,5 × 39 × 35,1 cm

Со автоматските меморирани автоматски програми, готвењето во микробранова печка е уште поедноставно: само изберете го типот на храна и рерната автоматски ќе ги постави моќта и времетраењето на готвењето.

InoxTerior
Внатрешност од нерѓосувачки челик за одлични перформанси
За најдобри резултати при готвењето, внатрешноста на микробрановата печка Gorenje Simplicity е изработена од нерѓосувачки челик, што ја подобрува циркулацијата на микробрановите во шуплината на рерната и го олеснува чистењето многу.

Лед светилка
Добро средена и ефикасна
LED осветлувањето обезбедува одлично и високо ефикасно осветлување бидејќи има многу подолг век на употреба и користи значително помалку енергија од конвенционалните светилки.
Микробранова печка и скара
Нема повеќе драма со бавно готвење
Комбинирајте ги предностите на микробрановите и скарата за да доживеете сосема нови димензии на готвењето. Сега можете лесно да ги зарументе вашите омилени јадења за совршена кора. Во комбинација со микробрановите, функцијата за скара може да се користи за дополнително брзо готвење.

AquaClean
Нема повеќе драма со чистењето
Едноставно наполнете сад за микробранова печка со вода, ставете го во рерната и активирајте ја програмата AquaClean. Добиената пареа ќе ја омекне секоја нечистотија на ѕидовите на рерната, така што ви останува само да ја избришете рерната со влажна крпа на крајот од програмата.