Микробранова вградена печка GORENJE BM201AG1BG • MILD
, ,

Микробранова вградена печка GORENJE BM201AG1BG

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1011362

Боја: Црна
Волумен: 20 l
Максимална моќност на микробрановата: 800 W
Јачина на инфра грејачот (грил): 1.000 W
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 38,8 × 34,4 cm

17.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Боја: Црна
Рерна од не’рѓосувачки челик
Врата: Стакло
Материјал на челната плоча: Стакло
Начин на отварање на вратата: Копче
Отвoрање на врата: Лево
Волумен: 20 l
Нивоа на моќност на микробрановата печка: 5
Максимална моќност на микробрановата: 800 W
Број на инфра греjачи: 1
Јачина на инфра грејачот (грил): 1.000 W
Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT)
Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија
Електронско управување
Начин на управување: Копче, Команди на допир
Дисплеј за прикажување на времето
Паметно управување
Логичен избор
Можност за исклучување на екранот
Звучен сигнал: Можност за исклучување (Off option)
Часовен опсег (min): 95 min
Начини на загревање:
Број на комбинирани опции на загревање: 2
Број на програми со грил: 1
Комбинирано греење: Микробранови + грил
Брзо и автоматско одмрзнување (За време и тежина)
AquaClean функција
Автоматско мени
Број на меморирани програми: 15
Заклучување за заштита од деца
Сигурносен прекинувач
Ротирачка стаклена чинија
Димензија на ротирачката чинија: 24,5 cm
Ротирачка решетка за скара
Начин на загревање: Инфра
Бучност: 63 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 38,8 × 34,4 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65 × 44,6 × 40,5 cm
Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56,7-56,8 × 38-38 × 34 cm
Нето тежина на апаратот: 16 kg
Бруто тежина на апаратот: 18 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W
Приклучна моќ: 1.250 W
Осигурувач: 10 A