Машина за садови GORENJE GV642D61 • MILD
-9%
, , ,

Машина за садови GORENJE GV642D61

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1014418

Енергетска класа: A+++,
TotalDry,
Aвтоматско отворање на вратата,
Начин на поставување: Целосно вграден,
Ширина: 598 mm,
Висина: 816 mm

25.500,00 ден 27.990,00 ден

На Залиха!

Енергетска класа: A+++
Максимална температура на влезната вода: 70 °C
Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
Индикатор на одбраната програма
Управување: Контрола со допир (TouchControl)
Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за чистa вода
Температура на миење: 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 °C
Референтна програма: 1
14 стандардни сетови
Меморирање на сопствени програми
Автоматскa програмa
Програма SpeedWash
Автоматско отворање на вратата (TotalDry)
Функција за таблета 3 во 1
Индикатор на одбраната програма
Индикатор за завршен циклус на перење: Светлосно-звучен сигнал
Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време
Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток
Одложен старт 0-24 часа
Број на корпи: 2
Систем на горната корпа: Мултиклак
Нивоа на прскање: 4
Распрснувачи: 2
Самочистечки филтер
Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
Сервисна дијагностика
Внатрешност од не’рѓосувачки челик
Потрошувачка на вода: 9,7 l
Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,83 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.716 l
Бучност: 44 dB(A)re1pW
Регулирање на висината: 74 mm
Материјал на прскалката: Пластика
Приклучна моќ(V): 220-240 V
Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,6 × 55,5 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 88 × 66,5 cm
Мерки за вградување: 60 × 82 × 55,5 cm
Нето тежина на апаратот: 30 kg
Бруто тежина на апаратот: 32 kg
Приклучна моќ: 1.900 W
Осигурувач: 10 A
Категории: Бела техника, Вградна техника, Маш