Машина за садови GORENJE GS642E90X • MILD
, ,

Машина за садови GORENJE GS642E90X

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1016968

Енергетска класа: A++
Максимална температура на влезната вода: 60 °C
Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

22.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Енергетска класа: A++
Максимална температура на влезната вода: 60 °C
Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
Индикатор на одбраната програма
Управување: Контрола со допир (TouchControl)
Температура на миење: 40, 55, 60, 65, 70 °C
Референтна програма: 1
Капацитет: 13 стандардни сетови (SpaceComfort)
Меморирање на сопствени програми
Програма SpeedWash
Функција за таблета 3 во 1
Индикатор на одбраната програма
Индикатор за завршен циклус на перење: Светлосно-звучен сигнал
Информациски прикажувач: Преден дисплеј
Одложен старт 0-24 часа
Број на корпи: 2
Систем на горната корпа: Мултиклак
Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа
Нивоа на прскање: 4
Распрснувачи: 2
Самочистечки филтер
Долна корпа: Широка мрежа; Преклопувачки/делив заден држач;
Корпа за кујнски прибор
Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
Сервисна дијагностика
Внатрешност од не’рѓосувачки челик
Потрошувачка на вода: 11 l
Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,92 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.080 l
Бучност: 47 dB(A)re1pW
Регулирање на висината: 50 mm
Материјал на прскалката: Пластика
Димензии (ШxВxД): 59,9 × 84,5 × 59,7 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 89 × 65,6 cm
Нето тежина на апаратот: 42 kg
Бруто тежина на апаратот: 47 kg
Приклучна моќ: 1.900 W
Осигурувач: 10 A