Машина за перење Gorenje WNPI 74 A • MILD
, ,

Машина за перење Gorenje WNPI 74 A

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1015947

Енергетска класа: A+++
Mотор: ИНВЕРТЕР PowerDrive
ЛЕД дисплеј
Звучен сигнал
Број на програми: 16
Волумен на барабанот: 54 l
Капацитет за перење: 7 kg
Број на вртежи: 1400 rpm

22.490,00 ден

На Залиха!

Спореди

Отстранува до 99,9% бактерии од вашата облека
Тестирана и сертифицирана од Intertek, програмата ExtraHygiene за перење со пареа отстранува до 99,9% бактерии и квасец од вашите алишта со перење на пареа и висока температура. Облеката ќе биде совршено чиста и во исто време вашата машина за перење ќе биде чиста подолго време, без микробиолошки премази и придружни непријатни мириси.

Моќен, но тивок мотор
Овој тивок, но многу ефикасен мотор е дизајниран да обезбеди долг животен век на вашата машина за перење и да заштеди енергија со секој циклус.

Не грижи се за заборавените алишта
Со функцијата StopAddGo, можете едноставно да го паузирате циклусот на перење во неговите почетни фази и да додавате или отстранувате заборавена облека од машината за перење.

Минимизирајте го туткањето по миењето
Ако не можете веднаш да ги извадите алиштата од машината за перење, не грижете се, оваа функција ќе се погрижи алиштата дополнително да не се збрчкаат. Функцијата Anti-Crease е дизајнирана да го намали туткањето. Тапанот на машината за перење ќе се ротира во редовни циклуси 2 часа за да се минимизира туткањето на алиштата по перењето. Оваа функција можете да ја прекинете во секое време со притискање на копчето Старт/стоп или вклучување/исклучување на апаратот.

Секоја програма за перење сега е побрза од било кога
Дали сте во брзање и немате време за ништо? Машините за перење од Gorenje имаат функција за брзо перење (FastWashing) наменета токму за оваа ситуација. Оваа функција ви дава можност да го скратите времето на перење. Можете да ја користите функцијата за да го намалите времето на перење на секоја програма, вклучувајќи и на претперење и на програма која користи дополнителна вода.

Три чекори и подготвени сте
Лесен за користење интерфејс со централно лоцирано копчето за избор на програма ви овозможува да започнете со перење во само 3 лесни чекори; вклучете ја машината за перење, изберете ја програмата и притиснете старт! Без никакви подменија за избор на дополнителни функции и поставки. Меѓутоа, ако сакате, имате слобода да ги поставите функциите на големиот интерфејс на допир, за да бидете сигурни дека вашата облека ќе се пере онака како што сакате.

Карактеристики:

Енергетска класа: A+++
Mотор: ИНВЕРТЕР PowerDrive
ЛЕД дисплеј
Звучен сигнал
Број на програми: 16
Волумен на барабанот: 54 l
Капацитет за перење: 7 kg
Број на вртежи: 1400 rpm
Заштита од прелевање
Сензор за ниво на вода
Сензор за температура
Сензор за полнење
Сензор за пена
Заклучување – заштита за деца
Приклучна моќност: 1900 W
Време на програмата на 30°C: 67 min
Зголемено ниво на вода: 50 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 0.86 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 166 kWh
Ниво на бучност при перење: 52 dB
Ниво на бучност при центрифугирање: 73 dB
Димензии (ШхВхД): 600 x 850 x 545 mm