Машина за перење GORENJE WHP74ES • MILD
, ,

Машина за перење GORENJE WHP74ES

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93859

Gorenje WHP74ES Машина за перење
Капацитет за перење: 7 kg
Енергетска класа: A+++
Број на вртежи на: 1400 rpm
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 46cm

19.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

TotalWeightControl
Супериорни резултати од перењето во однос на количеството облека
Сензорот ги приспособува сите параметри за количеството облека во барабанот. Ова води кон оптимално искористување на водата и моќноста, кон пократко перење и кон значително потивко работење. Полната кошница со алишта, без оглед колку и да е голема, ќе биде чиста и ќе мириса пријатно.
Програма за самочистење (SterilTub)
Решение за пријатен мирис на вашите алишта
Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.
Сигурносно заклучување (ChildLock)
За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.