, ,

Машина за перење BEKO WUE 7722 XW0

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1011456

WUE 7722 XW0: Самостојна машина за перење (7 kg, 1400 rpm)

25.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

ProSmart™ инвертер мотор
Висока ефикасност, висока издржливост, низок шум
Не грижете се за сметката за енергија и не си имајте главоболка секогаш кога ќе ја исушите облеката. Благодарение на дизајнот на моторот без четкички, ProSmart™ нуди енергетска ефикасност, пониски нивоа на звук и поголема издржливост – сето тоа во една машина. Сè, за да добиете најмногу од вашата машина за сушење без да го нарушите вашиот месечен буџет или вашиот мир.
StainExpert™ Програм
Беспрекорно чистење на дамки за 24 видови дамки
Ставете ги белиот оцет, сокот од лимон и сапунот за садови на страна. Тие припаѓаат во кујната, а вашата обоена облека припаѓа на машината за перење со програмата StainExpert. Без разлика дали станува збор за кафе, кечап, чоколадо, шминка или крв, StainExpert™ е дизајниран специјално за да се ослободи од 24 различни видови на дамки, така што повеќе нема да мора да претходно да третирате никакви дамки.
Програма Xpress Super Short 14 мин
2 кг чисти алишта за 14 мин
Не бараат сите алишта интензивно миење. Понекогаш, брзото миењее доволно. Програмата Xpress Super Short 14 Min ви овозможува да исперете до 2 кг алишта за само 14 минути. 2 кг можеби не звучи многу, но тоа е како 20 маици! Тоа е повеќе од доволно за да ве извадиме од вратата.
AntiCrease®
Алишта без брчки
Ако пеглањето не ви е омилена домашна работа (дали е тоа на некого?) запознајте се со функцијата AntiCrease® овозможена од IonGuard® технологијата. Периодично го врти барабанот на крајот од циклусот за да ја задржите облеката свежа и без брчки. Тоа е помалку пеглање за вас, за да можете го правите повеќе она што го сакате.