Лаптоп ASUS F515J • MILD
, ,

Лаптоп ASUS F515J

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1016973

Intel® Core™ i3-1005G1 процесор 1,2 GHz (4M кеш, до 3,4 GHz, 2 јадра)
Intel® UHD графика
15,6 инчи, FHD (1920 x 1080)
8 GB DDR4 SO-DIMM

20.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Транспарентно сребро
Шкрилец Греј
Операционен систем
Windows 11 Home – ASUS препорачува Windows 11 Pro за бизнис
Windows 11 Home – ASUS препорачува Windows 11 Pro за бизнис
Windows 10 Home – ASUS препорачува Windows 11 Pro за бизнис

Процесор
Процесор Intel® Pentium® Silver N6000 1,1 GHz (4M кеш, до 3,3 GHz, 4 јадра)
Intel® Core™ i3-1005G1 процесор 1,2 GHz (4M кеш, до 3,4 GHz, 2 јадра)
Процесор Intel® Core™ i5-1035G1 1,0 GHz (6M кеш, до 3,6 GHz, 4 јадра)
Графика

Intel® UHD графика

Intel® UHD графика
Приказ
15,6 инчи, FHD (1920 x 1080) 16:9, LED позадинско осветлување, стапка на освежување од 60 Hz, 200 nits, дисплеј против отсјај, – (сооднос екран-тело) 83%
15,6 инчи, FHD (1920 x 1080) 16:9, панел на ниво на IPS, LED позадинско осветлување, стапка на освежување од 60 Hz, дисплеј против отсјај, – (сооднос екран-тело) 83%
Меморија
8 GB DDR4 SO-DIMM
– Максимална вкупна системска меморија до: 8 GB
4 GB DDR4 на одборот
4 GB DDR4 SO-DIMM
– Максимална вкупна системска меморија до: 12 GB
8 GB DDR4 на одборот
– Максимална вкупна системска меморија до: 16 GB