Кујнски робот GORENJE MMC1005W • MILD
-17%
, , , ,

Кујнски робот GORENJE MMC1005W

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012652

Моќност на моторот (max): 1000 W
Број на степени на вентилаторот: 6
AC мотор за сигурно работење
3D мешање
Капацитет на садот за мешање и месење: 4.8 l

10.999,00 ден 13.290,00 ден

На Залиха!

Спореди

Кујнски робот · MMC1005W
Моќност на моторот (max): 1000 W, Број на степени на вентилаторот: 6, AC мотор за сигурно работење, 3D мешање, Капацитет на садот за мешање и месење: 4.8 l
СОВРШЕНО МЕШАЊЕ
Оставете го овој високо обучен асистент да ја заврши работата
Додатокот за мешање ротира околу својата оска додека главата за мешање ротира во спротивна насока, осигурувајќи дека сите состојки се совршено и рамномерно измешани. Воздухот ќе остане во тестото, правејќи го меко и еластично. Сè што треба да направите е да го изберете вистинскиот прилог за вашиот омилен рецепт и да импресионирате со одлични резултати.
За сите постапки пред печење

Мешање, матење, месење. Апаратот доаѓа со кука за тесто, маталка за матење и плосната маталка. Маталката за матење ги мати состојките кога барате мека и воздушеста конзистентност; куката за тесто ефикасно ќе се справи дури и со најцврстото тесто; а плосната маталка ќе измати одличен крем или деликатна пена од белка од јајце.
Совршено се приспособува на рецептот

Со контролното копче може да се изберат различни брзини. Ова гарантира врвна разновидност во различните фази на подготовка на храната, така што можете да подготвите сè, од класично мешање до матење белки за шлаг. Брзината поставена на минимум и практичниот капак го спречуваат прскањето на состојките на самиот почеток.
Заштедува време и енергија

Кујнските роботи од Gorenje заштедуваат време и енергија, а во исто време обезбедуваат одлични резултати. Моќниот уред се карактеризира со одлични резултати на мешање и прецизно следење во секое време. Кујнските роботи од Gorenje имаат моќ и брзина, како и доволно чувствителност и финост за да можат совршено да измешаат сè, од густа смеса од бисквити до деликатни белки од јајца. Моќниот мотор, како на шега, меша, мати и меси.
Мелете го месото, направете смути

Покрај сето мешање, матење и месење, квалитетниот стаклен блендер ќе ви помогне да го споите зеленчукот во мазна супа или овошјето во вкусно смути. Вклучениот додаток за мелница за месо ќе ви ги донесе придобивките од здравото, домашно мелено месо, кибе или колбас.

Сад со капак

Садот од нерѓосувачки челик му дава на апаратот модерен и елегантен изглед и го продолжува неговиот век на употреба. Транспарентниот капак овозможува контрола врз процесот на мешање, спречува прскање на содржината наоколу и овозможува додавање состојки за време на процесот на мешање.
Делови кои се безбедни за миење садови

Садот од не’рѓосувачки челик и сите делови од нерѓосувачки челик може да се перат во машина за миење садови. Ќе ви ја олесни секојдневната работа во кујната. Блендерот е изработен од квалитетно стакло и може да се измие откако ќе го извадите сечилото.