Клима SAMSUNG AR18 TXFCAW KN/KX • MILD
, ,

Клима SAMSUNG AR18 TXFCAW KN/KX

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1016447

70.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

WIND FREE COMFORT AR18TXFCAWKNEU/AR18TXFCAWKXEU
WIND FREE COMFORT AR18TXFCAWKNEU/AR18TXFCAWKXEU
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (6.8/3.8)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:6700.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:8000.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:5000/6000 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1390 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1710 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:996.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.50 l/h
НИВО НА БУЧАВА:51.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃ ДО 46 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:12.20 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:39.70 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 60 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Easy filter, филтер со Антибактериска и антиалергиска заштита
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:880 X 638 X 310 mm
ГАРАНЦИЈА:2 години

Шифра: 1016447 Категорија: , ,