Звучник караоке PMG 255 20W • MILD
,

Звучник караоке PMG 255 20W

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1003791

Колична моќност 20W
Bluetooth 5.0
USB и уредот за читање картон меморија
батерија 2400 mAh: 7-8 часа

3.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

КЛУЧНИ ФУНКЦИИ
Bluetooth 5.0
Репродукција од USB меморија и мемориски картички
FM радио
Караоке функција (влез за микрофон)
LED позадинско осветлување

МУЗИЧКА МОЌ
Моделот PMG255 е опремен со цврсти звучници со вкупна моќност од 20W. Како резултат на тоа, емитуваниот звук е гласен, јасен, динамичен и збогатен со длабок бас.

ФУНКЦИЈА КАРАОКЕ
Со PMG255 можете да станете изведувач. Вградениот конектор за микрофон ви овозможува да поврзете микрофон. Зборувањето, потпевнувањето, пеењето сето тоа ќе се претвори во гласен и јасен звук.

ЕФЕКТИВЕН ГАЏЕТ
Дијафрагмата на звучникот е покриена со повеќебојно LED осветлување кое се прилагодува на музиката што се репродуцира.

СЛОБОДА НА ИЗБОР
Звучникот Platinet PMG255 може да репродуцира музика безжично – преку Bluetooth или жично – благодарение на AUX конекторот кој ви овозможува да поврзете кој било музички уред, на пр. MP4 плеер. Звучникот исто така ви овозможува да репродуцирате музика од надворешен медиум за складирање – MicroSD мемориски картички и Pendrives (USB конектор).

FM РАДИО На
вградениот FM-приемник ви овозможува да ги слушате вашите омилени радио станици.

КАДЕ КАДЕ На
вградената батерија од 2400 mAh ви овозможува да го поставите звучникот каде што сакате – без жици или да барате штекер.

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ
Поврзување: Bluetooth 5.0
Звучник: 6,5”
Моќност: 20 W
Фреквенција: 100Hz-20KHz
FM фреквенции: 87,5-108,0Mhz
Безжичен опсег: 10 метри
Макс. USB / MicroSD меморија: 32 GB
Полнење: USB DC 5V
Батерија: 2400 mAh
Време на полнење: 7-8 часа

Гаранција: 6 месеци