Електричен шпорет GORENJE GECS6C70XC • MILD
, ,

Електричен шпорет GORENJE GECS6C70XC

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1015242

Eнергетска класа:А
Капацитет на рерната:71L

29.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Енергетска класа: А
Материјал на управувачката плоча: Инокс
Боја: Инокс
Боја на рачката: Инокс
Врата: Стакло
Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)
Употреблив волумен на рерната: 71 l
Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)
Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²
HomeMade облик на рерната
Облик на копчињата: Ергономски копчиња
IconLED
Стаклокерамичка плоча 3 HiLight грејни зони + 1 HiLight двојна грејна зона лево напред: Круг
21/12 cm, 2.2 kW, десно напред: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW, лево
назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW, десно назад: Круг (hi-light) 18 cm,
1.8 kW
Мултифункционална рерна (BigSpace) – 71 l
Начини на загревање:
Осветлување на рерната: Осветлување
Водилки на фиоката: Класични водилки на фиоката
1 плитка емајлирана тава за печење
1 длабока емајлирана тава за печење
Решетка на рерната
1x жичани водилки
Чистење со AquaClean функција
Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува
Силвермат-емајл (SilverMatte)
Сигнализација на преостаната топлина
Динамичко ладење на рерната (DC DynamicCooking)
Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (Вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална)
Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 95,2 × 71,8 cm
Нето тежина на апаратот: 43,7 kg
Бруто тежина на апаратот: 47,1 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W
Приклучна моќ: 9.700 W