Електричен шпорет GORENJE GEC6A11WG • MILD
-20%
, ,

Електричен шпорет GORENJE GEC6A11WG

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1016976

Електричен шпорет · GEC6A11WG
Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm, Енергетска класа: A

17.990,00 ден 22.490,00 ден

На Залиха!

Спореди

Електричен шпорет · GEC6A11WG
Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm, Енергетска класа: A

AQUACLEAN
Едноставно секојдневно чистење
Благодарение на комплетно новиот емајл во сите линии на рерните од Gorenje, функцијата AquaClean значително е унапредена. AquaClean нуди голема помош при чистењето на внатрешноста на рерната. Се што треба да направите е да ја наполните длабоката тава со половина литар вода и да ја вклучите функцијата AquaClean. Резултатот е видлив на целата површина и тавите за само 30 минути. Флеките и маснотиите омекнуваат и може да се избришат полесно отколку било кога до сега.

Едноставно чистење

AquaClean е од голема корист при чистење на внатрешноста на рерната. Сè што треба да направите е да наполните половина литар вода во садот за печење и да ја вклучите опцијата AquaClean по секое користење на рерната. За само 30 минути, резултатот ќе биде видлив на сите површини и садови за готвење. Дамките и маснотијата ќе омекнат и ќе можат едноставно да се избришат.
Навистина отпорен, а ултра мазен

Квалитетот и типот на емајлот се многу важни за чистење на рерната. SilverMatte е високоотпорен материјал, кој поднесува екстремни температури и пиролитичко чистење на 500˚C. Доколку земеме предвид дека материјалот нема микропори, им овозможува на рерната и на тавите да бидат потполно отпорни на највисоки температури, на микробранови или пареа. Трислојната внатрешност на рерната овозможува одлична рефлексија на топлината и дополнителна изолација. Воедно, ги елиминира микроорганизмите и остварува стерилна и безбедна средина во рерната.
Сè на дофат на раката

Практична фиока со многу простор за чување тави, садови за печење и други додатоци.