Електричен шпорет комбиниран GORENJE GK610AWG • MILD
-20%
, ,

Електричен шпорет комбиниран GORENJE GK610AWG

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1016504

15.990,00 ден 19.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Комбиниран шпорет · GK6A10WG
Тип на конструкција: Самостоен, Ширина на производот: 600 mm, Висина на производот: 850 mm, Енергетска класа: А

AQUACLEAN
Лесно и безбедно чистење
AquaClean е одлична помош при чистење на рерната. Откако ќе истурите половина литар вода во длабок сад за печење, потребни се само 30 минути и резултатот е видлив на сите површини на рерната и садовите за печење. Дамките и нечистотиите се омекнуваат и лесно може да се избришат.

Рамномерно се пече секој пат

Печките на Горење се добро познати по нивната иновативна заоблена внатрешност, која е нивна карактеристика долги години. Обликот HomeMade е инспириран од традиционалните печки на дрва и обезбедува подобар проток на воздух во споредба со другите. Обликот HomeMade сега е целосно подобрен и циркулацијата на воздухот е усовршена поради новиот дизајн на грејачот и подобрената дистрибуција на отворите за вентилација. Затоа температурата е стабилна во сите делови на рерната. Вашите јадења никогаш нема да бидат преварени од едната и недоволно варени од другата страна.
Едноставно и лесно чистење

AquaClean нуди голема помош за чистење на рерната. Се што ви треба е да истурите половина литар вода во садот за печење и да го вклучите AquaClean после секое печење. За само 30 минути резултатите ќе бидат видливи на целата површина и на тавите за печење. Дамките и маснотиите ќе омекнат за да можете лесно да ги избришете.
Многу простор за секоја тава и тенџере

Зголемениот простор за готвење и поголемото растојание помеѓу ринглите нуди многу простор за тави и тенџериња од сите големини. Намалениот и рамен дизајн овозможува лесно лизгање и користење на големи тави без проблеми, со совршена стабилност за сите ваши кулинарски авантури.