Вертикален замрзнувач Gorenje F4141PW • MILD
, ,

Вертикален замрзнувач Gorenje F4141PW

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1003865

Eнергетска класа:A+
Бруто капацитет: 169 l
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,58 kWh
Димензии: 55 × 143,4 × 54,2 cm

18.000,00 ден

На Залиха!

Спореди

Енергетска класа: A+
Врата: Емајлиран челик
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Ногарки: 2
Прилагодливи ногарки: 2
Климатска класа: N, ST
Број на ѕвездички: ****
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 169 / 153 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 169 / 153 l
Капацитет на замрзнување: 9 kg/24h
Капацитет на замрзнување: 3,8 kg
Издржливост при прекин на електрична енергија: 20 h
Механичко управување
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,58 kWh
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 213 kWh
Бучност: 40 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 55 × 143,4 × 54,2 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58 × 148,5 × 56,7 cm
Нето тежина на апаратот: 42 kg
Бруто тежина на апаратот.