, ,

Вграден сет GORENJE GI6401BSC плоча + BPS6737E02B рерна

Достапност:

На Залиха!


Шифра: n/a

40.980,00 ден

На Залиха!

Спореди

Чистење со пиролиза
Електрична рерна · BPS6737E02B
Начин на поставување: Вграден, Ширина: 595 mm, Висина: 595 mm, Енергетска класа: A+, IconLed
AIRFRY
Здраво задоволство
Сега можете да уживате во крцкавоста и вкусот на помфрит без дополнителни калории. Овој метод на интензивно печење на топол воздух не бара маснотии за да се обезбеди совршено вкусна крцкава златна кора. Во комбинација со специјален перфориран сад за печење (во зависност од моделот на рерната), ќе постигнете уште подобри резултати за печење. Методот AirFry е погоден за помали парчиња месо, риба, зеленчук или полу-подготвена замрзната храна, како што се помфрит или „пилешки прсти“.
Полесен начин за печење со пареа

Програмата ExtraSteam создава совршена средина за готвење со пареа, што гарантира дека вашиот леб добро ќе нарасне и ќе има крцкава кора. Сè што треба да направите е да ставите малку вода во плитка тава, да ја изберете програмата ExtraSteam и да ја оставите рерната да го направи остатокот.
Двоен грејач за рамномерно крцкава храна

Најдобри резултати за печење се постигнуваат со комбинација на голем и мал грејач, кога помалиот грејач се наоѓа во внатрешноста на поголемиот. Мудро позиционирање на грејачот обезбедува оптимална циркулација на топол воздух и носи одлични резултати за печење секој пат – така што храната е крцкава однадвор и мека одвнатре.

Рамномерно печено секој пат

Gorenje рерните се добро познати по нивниот иновативен заоблен ентериер, што е нивна препознатлива одлика многу години наназад. HomeMade обликот е инспириран од традиционалните фурни на дрва и обезбедува подобра циркулација на воздухот во споредба со конкурентите. Сега HomeMade обликот е целосно редизајниран и протокот на воздух е усовршен благодарение на новиот дизајн на грејачот и подобрената дистрибуција на вентилација. Затоа, температурата е стабилна низ целата рерна. Никогаш повеќе нема да ви изгори јадењето од едната страна и да не се испече од друга страна.

Индукциска плоча · GI6401BSC
PowerBoost функција, Начин на поставување: Вграден, Ширина: 595 mm, Висина: 54 mm

BIGZONE 23 CM
Совршено решение за големи тенџериња и тави
Новата BigZone од 23 cm на Gorenje плочите за готвење е совршено решение за големи тенџериња и тави. Поставена напред, оваа зона овозможува постојано внимание за време на готвењето и ја прифаќа просечната најчесто користена тава од 23 см. Ова спречува да има ладни места на работ на тавата и обезбедува вкусни оброци секој пат. Кажете ѝ збогум на маката при готвењето со новата екстра голема зона на Gorenje плочите за готвење, позиционирана за честа и поедноставна употреба.