Вградена рерна GORENJE BPS6737E02B • MILD
, ,

Вградена рерна GORENJE BPS6737E02B

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1016869

Самочистење со пиролиза
Вградена рерна BPS6737E02B
Дизајн: вграден уред, ширина: 595 mm, висина: 595 mm, класа на енергетска ефикасност: A+, IconLED

22.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Самочистење со пиролиза
Вградена рерна BPS6737E02B
Дизајн: вграден уред, ширина: 595 mm, висина: 595 mm, класа на енергетска ефикасност: A+, IconLED
AIRFRY
За здраво уживање
Сега уживајте во крцкава, вкусна пржена храна без никакви дополнителни калории. Со овој метод добивате крцкава, златна, вкусна кора преку исклучително интензивно печење со топол воздух – без никакви маснотии. Во комбинација со специјално перфориран плех за печење (во зависност од моделот), добивате уште подобри резултати од печењето. Идеален е за мали парчиња месо, риба, зеленчук и замрзнати производи како помфрит или пилешки грутки.
Најдобрата пица наоколу

Оваа програма е развиена специјално за подготовка на пица, фокача, леб и слични деликатеси со максимална температура на печење од 300 °C.

Лесен начин за печење на пареа

Програмите кои работат со ExtraSteam создаваат совршена средина во уредот со додавање на пареа, која гарантирано ќе го нарасне вашиот леб и ќе го направи неодоливо крцкав. Сè што треба да направите е да ставите малку вода во плех за печење, да изберете програма ExtraSteam и да ја оставите рерната да ја заврши работата.
Двојно загревање за рамномерно крцкава храна

Најдобри резултати од печењето се постигнуваат со поголеми грејни елементи со уште помали елементи поставени внатре. Ова интелигентно позиционирање овозможува оптимална дистрибуција на топлина и обезбедува одлични резултати при печењето секој пат, оставајќи ја вашата храна крцкава однадвор и мека одвнатре.
Се пече рамномерно секој пат

Печките на Горење се познати по својата иновативна, заоблена форма на рерна, која е специјалитет долги години. Инспирирана од традиционалните печки на дрва, тавата за рерна HomeMade обезбедува подобра циркулација на воздухот. Сега калапот за рерна HomeMade е целосно ревидиран. Новиот дизајн на грејните елементи и подобро распоредените отвори за вентилација уште еднаш значително го усовршија протокот на воздух. Ова ја одржува температурата стабилна во целата комора на рерната. Ова значи дека вашите јадења се готват рамномерно и не горат од едната страна додека сè уште не се варени од другата страна.
Најбрзиот начин за печење замрзнати деликатеси

Оваа ефикасна програма за печење е идеална за сите замрзнати и готови оброци.
За вкусна, златна кора

Со опцијата гратин гарантирано ќе добиете совршена, златно-кафеава кора – без разлика дали се работи за лазањи, месо, компири или други гратинирани јадења.