Вградена рерна GORENJE BOS 6727 SYB • MILD
, ,

Вградена рерна GORENJE BOS 6727 SYB

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1016438

22.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

КОНТРОЛА НА ЕДНОСТАВНОСТ
Нема повеќе драма со комплицирани поставки
Изборот на програма со копчето погодно за корисникот ви ги одзема претпоставките од раце. Совршено осветленото копче нуди навистина поедноставено искуство со автоматските програми најсоодветни за одредено јадење. За да го искористите најдоброто од карактеристиките на вашата рерна, погледнете ги упатствата на вратата за препорачаните времиња и температури на готвење.
Инспириран од традиционалните печки на дрва, карактеристичната заоблена форма на печките Gorenje од Ora ito овозможува топлиот воздух да се движи слободно. Храната се загрева рамномерно од сите страни и секогаш совршено готова: однадвор крцкава, а внатре сочна.
Најдобрата пица во градот

Оваа програма со подесување на температура за печење до 300o C е специјално дизајнирана да ви помогне да испечете совршена пица, фокача, леб и слични печени деликатеси.
За инспирација во последен момент

Simplicity Печките OptiBake достигнуваат температура до 200 ˚C за само 5 минути, заштедувајќи 30 % од времето потребно со стандардното претходно загревање и правејќи ги една од најбрзите печки на пазарот. Ова е многу погодно за рецепти за кои е потребна загреана рерна. Светлосен и звучен сигнал ве известува кога температурата е точно.
За здрави уживања

Сега можете да ја имате крцкавоста и вкусноста на пржената храна без дополнителни калории. Овој метод на исклучително интензивно печење со топол воздух не бара маснотии за да се обезбеди совршено вкусна крцкава златна кора. Во комбинација со специјален перфориран плех за печење, (во зависност од моделот), кој совршено го капсулира садот наоколу, ќе постигнете уште подобри резултати. Погоден за мали парчиња месо, риба, зеленчук и претходно подготвени замрзнати производи, како помфрит и пилешки грутки.
За здрави уживања