Вградена рерна GORENJE BO6717E03BG • MILD
, ,

Вградена рерна GORENJE BO6717E03BG

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1014617

Електрична рерна · BO6717E03BG
Начин на поставување: Вграден, Ширина: 595 mm, Висина: 595 mm,

Essential линија
Енергетска класа: А
Боја: Црна
Боја на рачката: Црна

17.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Essential линија
Енергетска класа: А
Боја: Црна
Боја на рачката: Црна
Материјал на управувачката плоча:Црна
ECO Email (рерна и плехови)
Слој без отпечатоци (TouchFree инокс)
Мултифункционална рерна (BigSpace) – 77 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)
Употреблив волумен на рерната: 77 l
Максимална температура на рерната: 300 °C
Максимална површина на тавата за печење: 1.360 cm²
Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува
HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната
Совршен грил (PerfectGril)
Механичко управување
Облик на копчињата: Push pull копчиња
Начини на загревање:
Здраво пржење на топол воздух (AirFry)
Печење на замрзнати продукти (FrozenBake)
GentleBake
Функција за пица
Класична шарка на вратата
SuperSize
Осветлување на рерната: Горе
1 длабока емајлирана тава за печење
1 плитка емајлирана тава за печење
Решетка на рерната
1x жичани водилки
Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување
Динамичко ладење на рерната (DC DynamicCooking)
Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Чистење со AquaClean функција
Eco Clean емајл (рерна и тави)
Потрошувачка на електрична енергија: 0,82 kWh (Вентилаторска), 0,97 kWh (конвенционална)
Моќност на инфра грејачот: 2.300 W
Приклучна моќ-струја: 3,5 kW
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 59,5 × 56,4 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 62 × 66 × 67,5 cm
Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,4 × 59-60 × 55 cm
Нето тежина на апаратот: 28 kg
Бруто тежина на апаратот: 30 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
Приклучна моќ: 3.500 W