Блендер GORENJE B1400BE • MILD
, , , ,

Блендер GORENJE B1400BE

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1016503

Блендер · B1400BE
Моќност на моторот (max): 1400 W, AC мотор за сигурно работење, Број на oднапред дефинирани програми: 4

6.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Блендер · B1400BE
Моќност на моторот (max): 1400 W, AC мотор за сигурно работење, Број на oднапред дефинирани програми: 4
Од овошје до зеленчук

Блендерите имаат висококвалитетни, остри и силни сечила, така што може да се користат за мешање на сите видови овошје, зеленчук или месо. Со посебни екстензии, тие лесно можат да го скршат мразот и да ги мелат тврдите намирници како оревите или кафето.
Дополнителни чаши и мелница

Со блендерот ќе добиете чаши од 300 и 600 ml со капак. Постои и пригоден додаток за мелница за проширување на можностите за употреба.

Работи на 30.000 вртежи во минута

Моќниот мотор од 1400 W произведува 30.000 вртежи во минута, што ви дава навистина доволно моќ за оптимални резултати. Во комбинација со напредниот систем на сечилата, лесно ги спојува овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови, житариците, па дури и мразот во свиленкасто мазна текстура.
Совршени резултати со допир на копче

Креирајте смути, здробете мраз, извлечете повеќе хранливи материи и користете ја функцијата за автоматско чистење само со допир на копче. Можете исто така да ја поставите брзината по ваш вкус. Уживајте во целото тоа искуство!

Направено за екстракција на хранливи материи

Сечилото со 6 точки што брзо се врти создава неправилно дејство на мешање кое, заедно со специјално дизајнираниот бокал од 1,75 L, ги принудува состојките надолу. Изработен е од издржлива легура од не’рѓосувачки челик што гарантира подолг век на траење.
Двојна сигурност

Безбедносната брава гарантира дека блендерот нема да се вклучи пред да бидете подготвени. Блендерот работи само ако бокалот е правилно поставен и прикачен на основата. Специјалната безбедносна технологија на делот од капакот ќе обезбеди високи и навистина безбедни перформанси.