Апарат за леб GORENJE BM1400 E • MILD
, , , ,

Апарат за леб GORENJE BM1400 E

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1009180

Апарат за печење леб · BM1400E
Моќност на грејачот: 815 W, Број на oднапред дефинирани програми: 12, Програма за џем

8.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

ЗА ПОЧЕТНИЦИ ИЛИ ПРОФЕСИОНАЛЦИ
Baking to your desires
За сите лебољубци кои не се баш упатени за печење, се нудат 12 рецепти со однапред програмирана постапка за мешање, подигање и печење. Секој од програмите има точно одреден редослед на функции и нивно траење. Втора можност е рецептот за својот најомилен леб да го замислите сами и со помош на апаратот да го испечете таков како што одговара на вашиот вкус. Апаратот е така достапен на сите оние кои од порано печат свој леб, но и на сите оние кои до сега мислеле дека тоа за нив е преголем залак.

Подготвено дома

Апаратите за леб од Gorenje имаат и програма за подготовка на вистински домашен џем. Исечете го овошјето на коцки, додадете шеќер по желба и изберете ја програмата „Jam“. Без дополнителни грижи, валкани садови и потрошено време. Вкусен џем без дополнителен напор.

Светла, средно печена или заруменета кора? Едноставно притиснете копче за одбирање на руменилото на кората – онака како вие тоа го сакате.
Богатството е во различноста

Двата отстранливи сада кои имаат облога против лепење ви овозможуваат лесно да ги задоволите различните вкусови. Направете мек бел леб по вкус за вашите деца и здрав интегрален леб за себе.
Дури и за почетници

Никогаш порано не сте печеле леб? Нема проблеми со апаратите за леб од Gorenje. Ви стојат на располагање однапред дефинираните програми, едноставни и сигурни за употреба. Секоја програма вклучува прецизно планиран сет на задачи и функции и нивното времетраење.