Пегла TESLA IR300BL • MILD
, , ,

Пегла TESLA IR300BL

TESLA
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012217

Можност за суво пеглање
Заштита од прегравање
Kабел од 360 степени

1.999,00 ден

На Залиха!

Моќност 2400 W
Засилување на пареа (g/min) 135
Против калк Да
Технологија на ѓон Керамика
Модел IR300BL
Боја Сина – Бела
Континуирано производство на пареа (g/min) До 25
Капацитет на резервоарот за вода (ml) 350
Против капнување Да
Функција за автоматско исклучување бр
Функции за сушење / пареа / прскање / пукање / вертикална пареа
Индикатор за вклучување Да
Копче за прскање Да
Должина на кабел (cm) 190
Додатоци Сад за додавање вода
Тежина (кг) 1,33
Димензии (мм) (Ш x В x Д) 130 x 160 x 320

КАЖЕТЕ СЕ ЗБОГУМ НА БУТКИТЕ
Користете го засилувањето на пареата до 135 g/min за да ги отстраните дури и најтврдокорните набори или освежете ја облеката со вертикално испарување.

ПОЛЕСНО ПЕГЛАЊЕ
Континуираното производство на пареа до 25 g/min ви помага лесно да ги отстраните наборите на вашата облека.
Функцијата против капнување спречува вода да капе и да ги извалка вашите постелнини, кошули и друга облека додека пеглате.
КЕРАМИЧКИ НЕЛЕПНИ ТАБНИ
Напредната нелеплива технологија ви помага да го добиете тоа удобно, екстра мазно чувство додека пеглате.
КАРАКТЕРИСТИКА ПРОТИВ калц
Со функцијата против калцирање, чистењето на пеглата станува прилично лесно, бидејќи го спречува собирањето бигор. Редовното одржување обезбедува стабилни перформанси за подолг временски период.
ВЕРТИКАЛНО ПАРЕЊЕ
Користете ја оваа функција за брзо освежување или отстранување на наборите на обесените алишта, јакни, нежни ткаенини итн.


Техничка Спецификација

Бренд TESLA
Моќност 2400W
Индикатор за температура Да
Капацитет на резервоар 0,35l
Дополнително попрскување на вода Да
Должина на кабел 1,9m