LENOVO M7 (TB-7306F) • MILD
, ,

LENOVO M7 (TB-7306F)

LENOVO
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1007231

Приклучоци: излез за слушалки, порта за мењмориска картичка, стандарден приклучок за полнач.
Додатоци: Примарна камера 2 МР, секундарна камера 2 МР,
бежичен интернет, ФМ Радио.

6.299,00 ден

На Залиха!


Техничка Спецификација

Бренд Lenovo
Дисплеј 7″ Full HD
Процесор Quad core (4C, 4x A7 @1.3GHz)
Чипсет MediaTek MT8321
Рам меморија 1GB
Оперативен систем Android v7.1 Nougat
Внатрешна меморија: 16GB
Батерија Non-removable Li-Ion 3500 mAh