, ,

HISENSE CA70BT1AG/CA70BT1AW

HISENSE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1003800

Eнергетска класа на ладење: A++
Eнергетска класа на греење: А+
Тип на Фреон:R32
Јонизатор
Филтер за прашина

55.990,00 ден

На Залиха!

Техничка Спецификација

I Feel функцијаДа

Бренд HISENSE
Димензии на надворешна единица 66,7cm Х 86cm Х 31cm
Димензии на внатрешна единица 32,5cm Х 103,9cm Х 23,7cm
Eнергетска класа на ладење A++
Eнергетска класа на греење A+
Влезна моќност за ладење 2060W
Влезна моќност за греење 2150W
Одложен режим на работа Да
Ниво на Бучава 45dB
Препорачана површина до 70m2
Начин на контрола Далечински Управувач + Wi-Fi
Филтер за прашина Да