Миксер GORENJE MMC 700W • MILD
, , , ,

Миксер GORENJE MMC 700W

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93033

Кујнски робот
Моќност на моторот (max): 700 W
Број на брзини за лесно ракување: 6
AC мотор за сигурно работење
Капацитет на садот за мешање и месење: 4 l

8.990,00 ден

На Залиха!

Моќност на моторот (max): 700 W
AC мотор за сигурно работење
Мек старт на моторот (SoftStart)
Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење
3D мешање
Лесно чистење
On/off копче и копче за регулирање на вртежите
Број на брзини за лесно ракување: 6
Автоматска регулација на вртежите за целосно прилагодување на смесата
Додатоци за кујнскиот робот: за месење тесто, за мешање, Маталка за шлаг
Капацитет на садот за мешање и месење: 4 l
Отвор за додавање состојки
Вакумски ногарки за совршена стабилност
Заштита од прегревање за дополнителна безбедност
Сигурносен прекинувач за совршена безбедност
Заштита од автоматско вклучување за поголема сигурност во кујната
Заштитен капак
Заштитени погонски делови
Заклучување на моторот за дополнителна сигурност
Боја: Бела боја
Должина на приклучен кабел: 1,4 m
Димензии (ШxВxД): 34,5 × 30,4 × 21,5 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 38,8 × 36 × 29,8 cm
Нето тежина на апаратот: 4,7 kg
Бруто тежина на апаратот: 6,1 kg
Приклучна моќ: 600 W

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Број на брзини 6
Моќност 700W
Број на додатоци 5 броја
Начин на контрола Механички
Капацитет на садот за мешање и месење 4L
Димензии 30,4×34,5×21,5cm