Блендер GORENJE B 501 LBW • MILD
, , ,

Блендер GORENJE B 501 LBW

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 92784

Gorenje B 501 LBW
Блендер Моќност 500 W
Боја Бела-Црна
AC мотор
Број на брзини за лесно ракување: 2
Пулсно работење за пократки циклуси на мешање
Ефикасно четиристрано сечило
Долготраен пластичен сад за мешање
Волумен на садот: 1.5 l
Сад за мерење
Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање
Сад за мерење кој овозможува едноставно следење на рецептите
Вакумски ногарки за совршена стабилност

3.190,00 ден

На Залиха!

Спореди

Блендер · B501LBW
Моќност на моторот (max): 500 W, Број на степени на вентилаторот: 2, AC мотор за сигурно работење.
МОЌНА АКЦИЈА
Мотор од 500 W
Потребна е голема моќност за да се направи мазно смути, да се скрши мразот или да се исече тврд зеленчук. 500 W ви дава доволно моќ за да ги добиете посакуваните резултати.
Од овошје до зеленчук

Блендерите имаат висококвалитетни, остри и силни сечила, така што може да се користат за мешање на сите видови овошје, зеленчук или месо. Со посебни екстензии, тие лесно можат да го скршат мразот и да ги мелат тврдите намирници како оревите или кафето.
Совршени резултати

Ножот со четири сечила ви дава оптимални резултати при блендирање. Сечилата се изработени од издржлива легура од не’рѓосувачки челик, што гарантира подолг работен век.
Прецизно мерење

Садот за дозирање е дел од самиот блендер, сместен во капакот. Ви овозможува прецизно да ги дозирате состојките потребни за вашето омилено смути.

Волумен од 1,5 литри

Садот од 1,5 литри е опремен со мерни ознаки, што е практично за правење на вашето омилено смути. Садот може да се мие во машина за садови.


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Број на брзини 2
Моќност 500W
Број на метални перки 4 броја
Начин на контрола Механички