Машина за сушење алишта FAVORIT L-81C • MILD
, ,

Машина за сушење алишта FAVORIT L-81C

FAVORIT
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1008068

Енергетска класа:B Кондензациска
Капацитет:8kg 15 програми
Ниво на бучава:65dB
Димензии:85×60×60,9cm

16.499,00 ден

На Залиха!

Спореди

ТИП КОНДЕНЗАЦИСКА
КАПАЦИТЕТ 8KG
ЗАПРЕМНИНА НА БАРАБАНОТ 112 ЛИТРИ
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА B
БРОЈ НА ПРОГРАМИ 15
ОДЛОЖЕН СТАРТ
ИНДИКАТОР ЗА ПОЛН РЕЗЕРВОАР СО ВОДА
ИНДИКАТОР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ФИЛТЕРОТ
ИНДИКАТОР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КОНДЕНЗАТОРОТ
ПРОГРАМ ЗА БРЗО СУШЕЊЕ
ПРОГРАМ ПРОТИВ ГУЖВАЊЕ

ПРОГРАМ ЗА СУШЕЊЕ ПАМУК ДОПОЛНИТЕЛНО СУШЕЊЕ НА ПАМУК , СУШЕЊЕ ПАМУК БЕЗ ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ,
СУШЕЊЕ ПАМУК СО ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ.

ПРОГРАМ ЗА СУШЕЊЕ СИНТЕТИКА СУШЕЊЕ СИНТЕТИКА БЕЗ ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ,
СУШЕЊЕ СИНТЕТИКА СО ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ.

BABY ПРОГРАМ

ОСТАНАТО
-ЛЕД ДИСПЛЕЈ – 6 СЕГМЕНТИ,
-SHIRTS 12’, EXPRESS 29’, REFRESH, СУШЕЊЕ НА 10’, 30’, 60’, JEANS, DELICATE
-ЗАКЛУЧУВАЊЕ ПОРАДИ ДЕЦА,
-ПРИКАЗ НА ПРЕОСТАНАТОТО ВРЕМЕ
-НИВО НА БУЧАВОСТ 65DB
-ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛ. ЕНЕРГИЈА: 561 KWH ГОДИШНО
-НАПОН 220-240V
-МОЌНОСТ: 2700W

ВИСИНА MIN: 84.5 CM / MAX.: 85.5 CM
ШИРИНА 59.6 CM
ДЛАБОЧИНА 60.9 CM
ТЕЖИНА 36,5 КГ
БОЈА БЕЛА

ГАРАНЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ
5 ГОДИНИ
МАШИНА ЗА СУШЕЊЕ АЛИШТА
КАПАЦИТЕТ 8 КГ
15 ПРОГРАМИ
ДИСПЛЕЈ
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА B
ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА
ВОЛУМЕН НА БАРАБАНОТ 112 Л
НИВО НА БУЧАВОСТ 65 ДБ
ДИМЕНЗИИВ/Ш/Д 85/60/56
ДИМЕНЗИИ (В X Ш X Д) 845X596X563 ММ

Техничка Спецификација

Бренд FAVORIT
Висина 85cm
Ширина 60cm
Длабочина 60,9cm
Енгергетска Класа B Кондензациска
Одвод Директен
Безбедност Child Lock
Капацитет 8kg
Програми 15
Дисплеј Индикатор за работниот програм
Времен Режим Опција за одложен почеток
Ниво на бучава 65dB