Бокал за греење вода Gorenje K17CLI • MILD
,

Бокал за греење вода Gorenje K17CLI

Достапност:

На Залиха!


Шифра: n/a

1,5 литри: 1.7 l, Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W, Регулирање на температурата: Не, Индикатор за ниско ниво на вода, Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот, Автоматско исклучување

3.690,00 ден

На Залиха!

Капацитетот на бокалот за вода од 1,7 литри ќе ви овозможи еднаш да зовриете вода, а сите членови на семејството ќе можат истовремено да пијат топли напитоци. Совршен асистент дури и кога имате куп пријатели кои доаѓаат во посета.
Аналогниот термометар во ретро дизајн на котелот го олеснува подготвувањето на вашиот омилен пијалак. Кога водата ќе се загрее до саканата температура, исклучете го апаратот и додадете вода во чајот или кафето.
Бокалите за вода на Gorenje имаат одличен систем против бигор кој лесно се отстранува и чисти. Филтерот исто така ви помага да истурите вода од котелот без капење.
Апаратите од Classico колекцијата со меки линии ќе го комплетираат изгледот на кујната на место каде магијата се случува секојдневно и го носи својот класичен карактер.